Gyakran Ismételt Kérdések

  • Abban az esetben, ha valakinek már van kiépített napelemes rendszere, az nem azt jelenti, hogy a hálózattól teljesen független is. Az éves szaldó elszámolásnak köszönhetően tud feltölteni és vételezni is a hálózatból, a különbözet pedig az év végén kerül elszámolásra. Viszont egy esetleges hálózati áramszünet esetén, mikor a szolgáltató nem tud áramot biztosítani, a napelem rendszer részét képező inverter biztonsági okokból lekapcsol, így sajnos az a háztartás, csakúgy, mint a napelemekkel nem rendelkező társai is, áram nélkül marad.

  • Igen. Sajnos a szerződés megkötése nem garantálja azt, hogy mindig vissza fogsz majd tudni táplálni a hálózatra és az ilyen kellemetlenség a közel jövőben sok ügyfelet érinthet. Ennek oka első sorban az, hogy a napelemes ügyfelek száma egyre inkább nő, ezek a rendszerek mind egy és ugyanazon hálózatra táplálnak vissza, mely következtében előfordulhat az az eset, hogy olyannyira megnő az adott hálózat feszültsége, hogy az kívül esik az inverterek működési tartományán, ezért lekapcsolnak. Ezért célszerű energiatárolóval egybekötött napelemes rendszert létrehozni, mert így a napenergiát az akkumulátorok töltésére fordíthatjuk, mellesleg csökkentjük a hálózati visszatáplálás mértékét, elkerülve a hálózati feszültség megemelését.

  • Tapasztalataink alapján, a meglévő napelempanelek teljesítményét hárommal beszorozva megkapható a közel optimális érték, mellyel kalkulálható a rendszer kialakításához szükséges akkumulátorok kapacitása. Abban az esetben, ha a célt alul becsültük volna sincs probléma, hiszen energiatároló rendszereink modulárisan méretezhetők, azaz mint az építőkockákat, úgy tudjuk egymásra építeni, ezáltal bővíteni a kapacitást.

  • Kompakt rendszereink már úgy kerültek kialakításra, hogy azokat a hosszas és napokig tartó telepítések helyett, egyszerű és gyors bekötések útján, illetve minimális hálózati átalakítással üzembe tudjuk állítani. A már kialakított napelemes rendszerek esetében, a napelemes inverterrel párhuzamosan csatlakoztatva kerül telepítésre az energiatároló rendszerünk.

  • A gyári akkumulátorok a gyártósorról érkezve, közvetlenül az első élettartamukban kerülnek felhasználásra. Ezzel ellentétben az újrahasznált, azaz második élettartamú (battery second use - B2U) akkumulátorok már korábban rendelkeztek egy életciklussal, méghozzá elektromos gépjárművekben. Az ilyen típusú gépjárművekben 80%-os maradék élettartamot elérve, már nem tudják azt a teljesítményt és kapacitást biztosítani, mely alapját képezte a korábbi gépjármű vásárlásnak. Szerencsére ma már vannak olyan gyártási technológiai folyamatok, melyeknek köszönhetően ezek az akkumulátorok egy újra-gyártási folyamaton végig haladva, igaz más céllal, de tovább tudják szolgálni a felhasználókat, ezáltal elérve azt, hogy nem 80%-os állapotukban kerülnek újrahasznosításra.

  • A megtérülési ráta függ az energiatároló és a napelemes rendszer paramétereitől is, mivel az elraktározásra és a felhasználásra kerülő energiamennyiség változó értékeket képez. Az egzakt megtérülést a napelemes rendszer teljesítménye és a fogyasztók fogyasztásának meghatározása után, egy szimuláció segítségével tudunk pontosan definiálni.

  • A gyári akkumulátor 6000 töltés-kisütés ciklussal rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ennyiszer lehet teljesen feltölteni és lemeríteni az adott akkumulátort. Ez a szám a második élettartamú (B2U) akkumulátor esetében pedig 3000 ciklus. Fontos megjegyezni, hogy ezek a ciklus számok nagyban függenek a felhasználási módtól és profiltól, így csak közelítő értékként lehet rájuk tekinteni.